Oslavte 1. máj limitovanou edicí španělské cavy Anna de Codorníu Love

Romantický svátek zamilovaných 1. máj již klepe na dveře. Den lásky jistě tradičně oslavíte pod rozkvetlou třešní. Není však nad to doplnit polibek přípitkem kvalitním šumivým vínem. Osvěžující cava Anna de Codorníu pro tyto speciální chvíle plné lásky představila jedinečnou limitovanou edici Love.

Oslavu 1. máje je těžké si představit bez tohoto neodolatelného šumivého nápoje. Pokud oba milujete šumivá vína, tuto španělskou cavu si doslova zamilujete. Anna de Codorníu Love svou lahví doslova vyjadřuje lásku. Jedná se o krásně vyvážené šumivé víno, které příjemně perlí a zároveň je skvěle osvěžující. Užijte si kombinaci tradičních španělských hroznů Xarel-lo, Macabeo a Parellada inovativně doplněnou o Chardonnay, které se do cavy běžně nepoužívá. Ve vůni i chuti ucítíte výraznou ovocnost, kterou podtrhuje nádech citrusových a tropických plodů. Doporučujeme servírovat k asijským pokrmům, rybám či si cavu vychutnat samotnou.

Španělská cava se vyrábí stejnou metodou jako tradiční francouzské champagne, což znamená, že druhotné kvašení probíhá přímo v lahvi, v případě cavy Anna de Codorníu Love po dobu minimálně 18 měsíců. Oblast, odkud hrozny použité na její výrobu pocházejí, se nachází ve slunném Katalánsku nedaleko Barcelony a zakladatel uznávaného a světoznámého vinařství Codorníu je považován za prvního výrobce cavy. Historie tohoto vinařského domu sahá až do roku 1551, díky čemuž vinařství Codorníu nasbíralo mnoho zkušeností.

„Dodržujeme své rodinné tradice, ale zároveň se nebojíme přicházet s inovacemi. Například k tradičně používaným španělským hroznům jsme v našich cuvée přidali Chardonnay. A tato naše inovovaná cava se setkala s obrovským úspěchem,“ uvedl v lednu na galadegustaci vín společnosti Premier Wines & Spirits v Kaiserštejnském paláci Adrián Arego, brand ambassador společnosti Codorníu.

Limitovanou edici cavy Anna de Codorníu Love zakoupíte na www.1er.cz za cenu 429 Kč.

GALERIE:

You may also like...