PODCAST: Představení novinek Hisense TV pro 2023

Společnost Hisense představila v České republice novinky v oblasti TV pro rok 2023. Akce se konala v zajímavých prostorách Musea Slavia. A to ze zcela zjevných důvodů, protože značka HISENSE je partnerem fotbalového klubu SK SLAVIA PRAHA. Za společnost Hisense na představení novinek vystoupili: Gregor Gržina, generální ředitel, Regina Netolická, marketingová ředitelka a Matěj Hušták, produktový manažer Hisense TV. Celým představením nás provedl moderátor Petr Říbal.

U této příležitosti jsme si na akci k mikrofonu pozvali dva zástupce značky Hisense pro Českou republiku. Reginu Netolickou, marketingovou ředitelku a Matěje Huštáka, produktového manažera Hisense TV.

Pojďme si poslechnout na co, že se můžete od značky Hisense tento rok těšit.

PODCAST: Představení novinek Hisense TV pro 2023

Rozhovor s Reginou Netolickou, marketingovou ředitelkou a Matějem Huštákem, produktovým manažerem Hisense TV.

Novinek bude během roku průběžně mnoho, ale o zvláštní pozornost si říkají čtyři z nich. Především je to vlajková loď roku 2023: úchvatná prémiová řada MiniLED televizorů Hisense UX, která nabídne v jednom těle vše, co si můžete přát a boří to, na so jsme doposud byli u QLED TV zvyklí. Ve své 110 palcové verzi si vysloužila ocenění CES Innovation Award, k nám zamíří 65 a 85palcová verze. V pokročilé střední třídě pak přijdou na trh ještě tři řady skvěle vybavených MiniLED TV s kvantovými tečkami. Jsou to řady U8KQ a U7KQ s kinotechnologiemi a 144 Hz Game Mode Pro, které mají ambici stát se hlavním tahákem roku 2023. A také řada U6KQ , která skvěle poslouží jako druhá TV v domácnosti, když chcete vedle sledování sportovních přenosů nebo vlastního obsahu ve 4K kvalitě také poměřit své síly při hraní rychlých akčních her.

HISENSE TV – UXKQ

Prémiová řada Hisense UXKQ nabízí v jednom balení všechny nejpokročilejší technologie, o kterých jste možná ještě ani neslyšeli, ale rozhodně stojí za to. Obrazovka s kvantovými tečkami je v 85palcové verzi osazena novým typem diod MiniLED X, které vytvářejí drobné, přímo osvětlené čtverce, jež lze zapnout nebo vypnout jednotlivě. Výsledkem jsou ještě dokonalejší kontrastní poměry s mimořádně přesnými detaily, sytá černá a absence „haló“ efektu. To vše při velmi tenkém těle televizoru. TV disponuje více než 5 000 samostatně ovládanými stmívacími zónami a má i špičkový jas přes 2000 nitů.

Je poháněná novým čipsetem Hi-View Engine X. Jde dosud o nejvýkonnější a nejpokročilejší 16bitový neuronový obrazový čipset s umělou inteligencí, který detekuje každý snímek a každou scénu. Díky extrémně přesnému ovládání jasu na více než 60 000 úrovních a úžasné čistotě obrazu s přidanými detaily a potlačenými šumy nabízí nejlepší kvalitu obrazu v historii Hisense a nový standard v celém odvětví LED televizorů.

Chod televizoru zajišťuje nejnovější verze rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.0 s řadou inovací.

Novinkou je zvuková technologie CineStage X Surround s vícekanálovými TV reproduktory s výkonnými basy. Nabídne vícerozměrnou akustiku kina nebo koncertního sálu s bohatými detaily a vrstvami prostorového zvuku – jenže u vás doma.

Umožňuje zakusit audiovizuální zážitek, jako byste byli na stadionu – díky novému sportovnímu režimu AI Sports. Režim AI Sports využívá umělou inteligenci pro skutečně živé, křišťálově čisté sportovní scény plné živých barev a bohatých vrstev. Efekt vylepšeného prostorového zvuku poskytuje plný, realistický zvuk davu, zatímco hlas komentátora zůstává čistý a dominantní.

Další novinkou je 144Hz Game Mode PRO s technologií HSR (Hardware Super Resolution) se zdvojnásobenou obnovovací frekvencí, s níž docílíte obnovovací frekvence až 240 FPS. Novinkou je i pokročilá herní technologie AMD Freesync Premium Pro. Výsledkem je pohlcující interaktivní herní zážitek bez zpoždění a trhání obrazu.

Nechybí podpora Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive, hlasové ovládání, podpora širokopásmového standardu WiFi 6e nebo certifikace IMAX Enhanced.

HISENSE TV – U8KQ

Další skvěle vybavenou novinkou v kategorii prémiových MiniLED televizorů je řada U8KQ. Má antireflexní obrazovku s kvantovými tečkami, obnovovací frekvencí panelu 144 Hz a novým typem diod MiniLED Pro, které zaručují ještě dokonalejší kontrastní poměry s mimořádně přesnými detaily. Ve větší 75palcové verzi TV disponuje více než 1 000 samostatně ovládanými zónami lokálního stmívání a má i špičkový jas přes 1 500 nitů.

Novinka nadchne milovníky filmů a sportu – TV podporuje mj. kinotechnologie Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive, má i certifikaci UHD Premium. O prostorový zvuk Multi-Channel Surround se postará výkonný 2.1.2 zvukový systém.

Externí audio systém lze bezdrátově připojit ve vysoké kvalitě přes standard WISA. TV je vybavená čipsetem Hi-View Engine a 144Hz Game Mode PRO s AMD Freesync PRO, takže rozhodně nenechá chladnými ani herní fanoušky. Novinka podporuje širokopásmový standard WiFi 6e a jde ovládat hlasem. Běží na nejnovější verzi rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.0.

HISENSE TVU7KQ

V mnoha obývácích si najde své místo i další z novinek v pokročilé střední třídě, nová MiniLED TV z řady U7KQ s až 512 samostatně ovládanými zónami podsvícení.

Díky režimu 144Hz Game Mode PRO se zdvojnásobenou obnovovací frekvencí se skvěle hodí i pro hraní nejnovějších rychlých a dynamických her v 4K rozlišení, což u jiných TV ve střední třídě budete hledat stěží. Nechybí ani ALLM (automatický režim nízké latence) a funkce AMD Freesync Premium. Herní zážitek je proto skutečně plynulý, bez chvění nebo trhání obrazu a s minimálním zpožděním vstupu. Díky panelu se 144 Hz obnovovací frekvencí bude nový televizor skvělým společníkem i pro sledování sportovních přenosů s rychlými akcemi. Obraz bude i v rychlých scénách ostrý a plynulý.

Prostorové zvukové podání, v němž nechybí ani basy, pak zajišťuje vestavěný audio systém se subwooferem. Pokud k televizoru připojíte jeden ze soundbarů Hisense, Funkce EZ Play umožní ovládání obou zařízení jedním ovladačem.

Skvělá je i podpora kinotechnologií Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive nebo filmařský režim. Kvalitu podání stvrzuje i certifikace IMAX Enhanced. Chod televizoru zajišťuje nejnovější verze rychlého a intuitivního operačního systému VIDAA 7.0 s pokročilým hlasovým ovládáním.

HISENSE TV – U6KQ

Čtvrtou novinkou je vstupní řada do světa MiniLED televizorů, TV U6KQ. Zaujme zcela svébytným designem a prémiovou výbavou. Sportovní a herní fanoušky nadchne funkce Smooth Motion pro vyhlazení obrazu v rychlých scénách i herní režim Game mode Plus. A také funkce HSR, která umožní docílit obnovovací frekvence 120 FPS s využitím 60 Hz panelu, což je v této kategorii TV naprosto výjimečné.

Skvělá je i podpora kinotechnologií Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR 10+ Adaptive nebo možnost upscalingu obsahu na 4K kvalitu. TV běží na operačním systému VIDAA U6 a jde ovládat i hlasem.

Certifikace TÜV Rheinland

Nové televizory Hisense získávají certifikaci na ochranu osobních údajů od uznávaného německého institutu TÜV Rheinland, s kterým Hisense spolupracuje už několik let.

Zdroj foto: Hisense, MENHOUSEMAN.cz

Zdroj audia: Mediání skupina HMG (PODCASTHOUSE.cz)

You may also like...