Hvězdy StarDance se protančily k rekordní částce. Centru Paraple putuje více než 15 milionů korun

Pořad StarDance se již počtvrté propojil s Centrem Paraple. V sobotním benefičním díle doplnili pětici tanečních párů vozíčkáři i hvězdy předchozích ročníků – David Svoboda, Dana Batulková, Kateřina Baďurová, Jana Plodková a Veronika Arichteva. Díky DMS zprávám, darům a také výtěžku z Plesu StarDance, který hostil v polovině listopadu Obecní dům, putuje na podporu Centra Paraple rekordních patnáct a čtvrt milionu korun, o dvě stě tisíc korun více než loni. Sbírku lze dárcovskými zprávami i nadále podpořit.

V Křižíkových ateliérech na Pražském Výstavišti se uskutečnil živý přenos tanečního soutěžního pořadu České televize Stardance.

Během necelých dvou hodin letošního benefičního dílu desáté řady StarDance se zejména zásluhou DMS zpráv a darů podařilo vybrat více než 15,2 milionů korun. Pořadem tradičně provázela Tereza Kostková s Markem Ebenem, nechyběla ani stálá porota, kterou však pro tento večer v roli pátého porotce doplnil zakladatel organizace Zdeněk Svěrák. „Lidé dobré vůle se tento večer složili na obrovský dar. Shodli se na tom, že pomáhat se má a tato shoda je v naší společnosti plné rozporů krásným momentem, proto bych za něj chtěl poděkovat všem, kteří se o něj zasloužili,“ uvádí Zdeněk Svěrák.

K celkové částce přispěl také výtěžek z Plesu StarDance, jenž se konal 14. listopadu ve vyprodaném Obecním domě. Během slavnostního večera se sešli příznivci tance z celé republiky, většina párů letošního ročníku StarDance, ale i královny a králové tanečního parketu z předchozích řad. Na vstupném a plesové tombole se vybralo více než šest set tisíc korun.

V Křižíkových ateliérech na Pražském Výstavišti se uskutečnil živý přenos tanečního soutěžního pořadu České televize Stardance.

Šek v hodnotě 15 236 748 korun předala dnes Česká televize Centru Paraple. „Vnímáme to jako obrovský závazek. Je úžasné, jakou důvěru v nás vkládají jak lidé, tak i klienti a všichni kolem Paraplete. Vybrané peníze budou použity na všechny služby, které Paraple poskytuje. Stěžejní službu představuje pobytová sociální rehabilitace, která lidem pomáhá především s návratem do normálního života,“ říká ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Myšlenka propojení tanečních párů s vozíčkáři vzešla od České televize a stala se inspirací i pro ostatní vysílatele pořadů z licence Strictly Come Dancing. Peníze využije Centrum Paraple na provoz a pomůže tak zejména těm, kteří se ze dne na den ocitli na invalidním vozíku.

Diváci mohou organizaci i nadále podpořit zasláním DMS zprávy na číslo 87 777. Sbírka potrvá do konce týdne.

You may also like...