Rozhovor s Lucií Šafářovou, která se stala tváří francouzské značky IOMA

Lucie Šafářová po skončení své tenisové kariéry zažívá momenty, na které dřív v jejím životě nebyl prostor – jako vrcholová sportovkyně totiž kvůli cestování a tréninkům péči o sebe vlastně nestíhala. „Teď když jsem těhotná, mnohem víc řeším, jaké krémy použiju, aby to neškodilo miminku,“ vysvětluje Lucie. Dřív často experimentovala a na letištích zkoušela kosmetiku všech možných značek:

„Nikdy jsem ale nenašla takovou, jejíž účinky by mě přesvědčily natolik, abych si ji koupila znovu.“ 

Nyní se stala tváří francouzské značky IOMA, která je exkluzivně v prodejnách Marionnaud. Pomocí diagnostického zrcadla téže značky otestovala, co konkrétně její pleť potřebuje. „Nechala jsem si namíchat personalizovaný krém, líbí se mi, že není příliš parfémovaný a že má lehounkou strukturu,“ popisuje Lucie.

Těhotenství se samozřejmě projevilo i na Lucčině pleti, je sušší a více dehydrovaná, občas se na ní také objeví pigmentové skvrny.

„Mám citlivou pleť i normálně, teď si navíc kvůli miminku dávám ještě větší pozor na to, čím se mažu nebo co jím. Snažím se stravovat zdravě, což jsem samozřejmě dělala i jako sportovkyně, ale nově se vyhýbám všem éčkům a zbytečné chemii v jídle. Stáhla jsem si dokonce aplikaci, která mi to kontroluje,“ vysvětluje. 

Prý si těžce zvyká na devět kilogramů, které má navíc oproti své normální váze. Zároveň ale se smíchem přiznává, že nikdy nedostávala tolik komplimentů jako nyní. „Když je člověk šťastný a je v klidu, vyzařuje to z něj a projevuje se to i na fyzičnu. Známí mi říkají, že úplně zářím, což je příjemné.“ 

S koncem sportovní kariéry zmizel stres z fyzického výkonu i z cestování a momentálně se cítí opravdu klidná a šťastná. Může se věnovat sobě, miminku, které se má narodit před Vánocemi, i svému partnerovi Tomáši Plekancovi. Nad pověrami, že holčičky ubírají maminkám na kráse, mává Lucie Šafářová rukou:

„Tomáš naštěstí nic takového neříká. Buď je na mě hodný, anebo to prostě není pravda.“ 

Více informací a produkty naleznete na www.marionnaud.cz.

You may also like...