Edice pohybových her od PEXI: Užij si SPORT & FUN doma i venku

Jak zaujmout děti, které nemají vztah ke sportu? Český distributor hraček Pexi uvádí edici 4 zajímavých pohybových her Sport & Fun. Hry povzbudí zájem o pohyb, zlepšují zdatnost, hbitost a rozvíjí postřeh i paměť dětem již od 3 let.

Jak vznikl nápad Sport & Fun?

„Podobný typ her na našem trhu chyběl. Jakmile se objevily akční zážitkové varianty her pro dospělé, hned si získaly velkou oblibu. Pro nás to byl signál, že všichni lidé nechtějí sedět u hraní jen ‚na zadku‘. Chtějí se hýbat a pohybem se bavit. A to přinášíme i nejmenším,“ slibuje Marcel Pech, marketingový ředitel Pexi, distributora hraček a her v ČR a SR a provozovatel e-shopu Pexik.cz.

Ocenění Hračka roku

Pro svou pestrost nápadů různých variant her, zábavnost, zaměření na pohyb, kvalitní materiály a zpracování získala série Sport & Fun ocenění Hračka roku 2020, ve kterém rozhoduje nejen porota složená z odborníků přes dětskou problematiku, ale také hlasování široké veřejnosti.

Zábava na ven i na doma od 399 Kč

Nyní jsou dostupné 4 hry z edice Sport & Fun. Tři cílí i na menší hráče od 3 let do cca 12 let. Čtvrtá, vyžadující větší náročnost pohybů, na hráče ve věku od 7 do cca 12 let. Zabaví 2 až 4 děti naráz, nebo sestavené týmy, kdy každý tým hraje za jednoho účastníka a děti se v týmu střídají.

„Častá otázka zní: Na jak dlouho hra děti zaujme? Kombinace pohybu a přirozené dětské soutěživosti udrží zájem klidně i hodiny v kuse. Nezřídka děti trénují i samy jen proto, aby příště porazily soupeře,“ dodává distributor her.

Výrobce doplňuje:

„Pohybové hry nikdy nevyjdou z módy. Garantují skvělou zábavu v každém věku. Pokud se zapojí rodiče či prarodiče, užijí si skvělé, společné chvíle s dětmi. Zdravé sportovní soupeření uvolňuje pozitivní emoce a spouští salvy smíchu i radosti podle starého dobrého hesla – ve zdravém těle zdravý duch.“

Výhody her Sport & Fun

? Hodí se ke hraní kdykoli a kdekoli, venku i doma. Stačí pár metrů volného prostoru, na deskovou pohybovou hru ještě méně.

? Rozvíjejí postřeh, hbitost, koordinaci pohybů a soustředění i pevné nervy.

? Pobaví se děti i dospělí.

Bleskové představení her

UNI-Hod podkovou

Vychází z klasické hry, hraje se po týmech nebo jednotlivcích od 3 let až po dospělé. Díly hry jsou vyrobené z hodnotného dřeva. Úkoly ve hře jsou méně fyzicky náročné. Cílem je trefit podkovou cíl – dřevěný kolík, nebo se k němu aspoň co nejvíce přiblížit. Trénink v UNI-Hod podkovou dělá z každého mistra přesné trefy. A přesná muška se může hodit po celý život.

TREFA na 10

Trefa na desítku je zábavná variace hodu na terč, bez šipek a jiných ostrých předmětů. Ideální volba pro začínající střelce od 3 do 12 let. Hráči trefují speciálními pytlíky plachtu obodovanou od 2 do 10 bodů. Návod obsahuje neuvěřitelných 8 různých zábavných her spojených s pohybem.

V návodu ke hře Trefa na 10 najdete řadu variant a ozvláštnění hry – od klasického sčítání bodů přes trefování přesného cíle až po hru na čas nebo rozšíření o další pohybové aktivity mezi tahy (dřep, panák, shyb, sklapovačka…)

X-GAME

Nic neprověří přesnost a pevnou ruku tak dobře jako hody dřevěnými kroužky na cíl – terčový kříž z pravého bukové dřeva. Čím menším kroužkem se trefíte, tím víc bodů získáváte. X-GAME nabízí nespočet variací hry pro malé i větší sportovce. K 6 základním variantám patří třeba slalom nebo běh s kroužkem, skákání panáka, dřepy a shyby nebo hra na čas.

Někoho možná osloví neškodnou variaci na sázkové casino. Protihráči odhadují schopnosti soutěžícího a tajně tipují, kolikrát zasáhne cíl. Za přesné trefy získávají body navíc.

DO ROZTRHÁNÍ TĚLA Light

Desková hra DO ROZTRHÁNÍ TĚLA Light prověří fyzickou zdatnost, paměť i pozorovací schopnosti. Hráči se pohybují figurkou po desce podobné Člověče, nezlob se, plní pohybové úkoly jako dřep, prkno a další. Sled pohybů si musí zapamatovat a přesně předvést podle vzoru na kartě. Kdo správně předvede všechny cviky získá vítězný žeton. Konečný vítěz musí nasbírat všechny žetony a získává pohár šampióna.

Hra pro starší děti od 7 do cca 12 let i rodiče tematicky navazuje na oblíbenou pohybovku pro malé i větší neposedy: Zamotej se! Junior.

Už nyní ve vybraných hračkářstvích a e-shopech

E-shopy i kamenné prodejny se hrami Sport & Fun postupně zásobují. Doporučené maloobchodní ceny se pohybují od 399 Kč do 590 Kč.

Zdroj foto: PEXI

You may also like...