Jak prát a sušit oblečení, domácí textilie a obuv, které si zaslouží tu nejlepší péči?

Nechte se oslovit odolnými, designově i technicky dokonalými, a přitom uživatelsky příjemnými spotřebiči pro péči o prádlo exkluzivní skandinávské značky ASKO. Pračky, sušičky a sušicí skříně upoutají robustním provedením z kvalitních materiálů s převahou odolné oceli. Ztělesňují jednotu dokonalé formy a bezchybné funkce, spolehlivost, péči o zdraví i lásku k přírodě. Jsou připravené na jakoukoliv situaci, ať jde o péči o luxusní kousky, každodenní malé i velké prádlo. Nebo sportovní oděvy, a dokonce i obuv.

Minimalistická estetika konceptu péče o prádlo podle ASKO se inspiruje nároky profesionálních provozů, je oproštěná od všeho zbytečného a neomylně odkazuje k tomu nejlepšímu ze skandinávské průmyslové tradice. Za pozornost stojí nejen soulad formy a funkce, ale i řemeslně dokonalé provedení.

Pračky, sušičky, sušicí skříně a chytře schované příslušenství tvoří jednotný celek, který dobře vypadá, perfektně funguje a vydrží dlouhé roky. Bezchybně se zabydlí v jakémkoliv prostoru, do něhož vnese nadčasovou krásu i radost ze všeho, čím žijete. Ať už je to váš každodenní život, práce, společenská setkání nebo sport a zábava. Jak vám spotřebiče ASKO pomohou?

Jemná péče pro jemné prádlo a košile

Luxusní prádlo si zaslouží dokonalou péči. Hedvábné pyžamo, delikátní spodní prádlo, košile na míru nebo extravagantní svetřík z kašmíru – ty všechny potřebují šetrné zacházení, aby se při praní a sušení nepoškodily, neodřely a nesrazily.

Ideální je proto použít program pro ruční praní nebo praní košil, který šetrně vypere prádlo z jemných tkanin a vlny při mírné teplotě a aktivovat také funkci Anti Crease, aby nebylo prádlo zmačkané.

Velmi důležité je použít správný prací prostředek pro jemné prádlo, nejlépe na přírodní bázi, vyhnout se aviváži a prostředek správně nadávkovat. Velmi častou chybou je totiž příliš velké množství detergentu a ještě většího množství aviváže, která jemným a pružným vláknům nesvědčí. Prádlo nevratně změní svoji strukturu.

Proto jsou pračky ASKO vybavené automatickým systémem dávkování AutoDose a chytrým systémem DoseAssist, což je vlastně skrytý asistent, který vám doporučí správné množství detergentu na základě množství vloženého prádla, úrovně znečištění, tvrdosti vody, zvoleného programu a teploty prací lázně. Systém šetří nejen vaše prádlo, ale i peněženku a životní prostředí.

O dokonalé sušení jemného prádla a košil se postará sušicí skříň. Nevyužívá totiž na rozdíl od sušičky mechanické sušení, které by mohlo třením prádla o sebe citlivá vlákna opotřebit. Suší pouze pomocí proudu vzduchu, který odvádí zbytkovou vlhkost. Stejně, jako když sušíte prádlo venku. I přes své kompaktní rozměry zvládne usušit tolik prádla, kolik byste obvykle umístili na prádelní šňůru dlouhou 16 m. Oblečení usušené na ramínku bude zase jako nové a můžete jej rovnou uložit do skříně nebo prádelníku.

Jak se postarat o záclony

I praní záclon má svá pravidla. Před praním je potřeba odstranit všechny háčky a kroužky, a záclony vložit do pračky tak, aby měly dost místa, tedy rozhodně nepřeplňovat. Zvolte program pro jemné prádlo s chladnou nebo mírně teplou vodou a doplňkovou funkci Anti Crease proti zmačkání.

Když chcete, aby byly záclony krásné, hebké a splývavé, platí to stejné, jako u jemného prádla: nepřekračujte doporučené množství pracího prostředku. Použijte opět jemný prací prostředek, případně nebělicí odstraňovač skvrn. Využijte systém automatického dávkování, který vám zabrání udělat zbytečnou a nákladnou chybu.

Vyprané záclony je možné buď rovnou zavěsit, nebo usušit v sušicí skříni.

Jak prát ručníky a ložní prádlo

Ručníky je potřeba prát velmi často, nejméně po týdnu, ložní prádlo po dvou týdnech. Většina lidí je pere jako bavlněné prádlo při 60 °C. Pokud však máte kvalitní a drahé ručníky a ložní prádlo z jemných přízí, je třeba s nimi zacházet jako s jemným prádlem: buben nepřeplňovat, prát šetrně při teplotě 40 °C pomocí detergentu na jemné tkaniny, který případně doplníte jemným dezinfekčním prostředkem na přírodní bázi a opět nepřekračovat doporučené dávkování.

A jak docílit toho, aby byly ručníky heboučké a nadýchané a ložní prádlo jemné a beze skladů? Odpověď zní – je třeba kvalitní sušička prádla s tepelným čerpadlem, která prádlo šetrně vysuší a vlákna proudícím vzduchem vyrovná, změkčí a oživí.

Jak prát oblečení po adrenalinových sportech

Sport je báječná věc a pomáhá udržet v kondici nejen tělo, ale i mysl. Je proto skvělým relaxem, když patříte k velmi vytíženým lidem. A jak zařídit, aby byly znečištěné bundy, funkční trika, kalhoty, ale i promáčené boty a rukavice připraveny na další dobrodružství?

Spolehněte se opět na pračky ASKO. ASKO zná krásný, ale také tvrdý a náročný život na severu, který se musí vyrovnat se všemi nepřízněmi počasí a vším, co přináší. Proto najdete v bubnu praček ASKO lopatky ve tvaru přesýpacích hodin. Právě tyto lopatky směřují prádlo ke středu bubnu, kde se účinně odstraní nečistoty jako bahno a písek, a ty se pak odvádějí do vnějších otvorů na krajích bubnu. Efektivnější praní, a to i při krátkém cyklu nebo objemné náplni, zajišťuje také systém ASKO Pro Wash™ používaný v profesionálních provozech. Dvě trysky směřují směs vody a pracího prostředku přímo na prádlo. Prádlo je rychleji namočené a výsledek praní dokonalejší.

Dokonale vyvážený buben zajistí bezchybné vyprání i odstředění a zároveň i minimální opotřebení prádla. Oblečení i doplňky tak snadno zbavíte i skutečně hrubých nečistot po sportovním víkendu v horách nebo u vody.

Lopatky jde po praní v případě potřeby z bubnu vyjmout a případné zbylé hrubé nečistoty odstranit. A pračku nechat vyčistit pomocí automatického programu, aby další praní proběhlo dokonale hygienicky.

A jak všechno perfektně vysušit? Opět vsaďte na sušicí skříně. Ostatně, ve Skandinávii je najdete skoro v každé rodině, která žije sportem, rybaří nebo je jakkoliv spojená s přírodou. Sušicí skříně se postarají nejen o vše, co můžete pověsit na ramínko, ale také o promočené kožené boty, rukavice, tašky apod.

Showroom, kde si vše prohlédnete na vlastní oči

Spotřebiče ASKO si můžete prohlédnout v showroomu v Praze, který najdete v multifunkčním centru Brumlovka v Praze 4, a nově také na Slovensku v Bratislavě v budově Green Cube. Najdete zde nejen spotřebiče pro péči o prádlo, ale také kuchyňské spotřebiče, chladničky, myčky a vinotéky.

Comfort Program

Luxusní spotřebiče ASKO se dají pořídit u vybraných prodejců nebo ve zmíněném designovém showroomu ASKO jako součást prémiové služby Comfort Program. Tato služba zahrnuje nadstandardní odborné poradenství při výběru i používání spotřebičů, každodenní asistenci při řešení nečekaných situací i 7letou záruku na všechny spotřebiče. Přináší zákazníkům ten nejvyšší možný komfort a je výhodná mj. i při pronajímání luxusních nemovitostí. V neposlední řadě se stáváte členem ASKO rodiny a značka ASKO na vás tak myslí i po zakoupení spotřebičů prostřednictvím pozvání na eventy, zážitkové večery, společné aktivity či informací o produktech.

Další informace: cz.asko.com

Zdroj foto: ASKO

You may also like...