Dětská opera Praha slaví 25 let: Slavnostní koncert v Obecním domě 11.6. od 19:00 hodin

Dětská opera Praha (DOP) přináší nezapomenutelný večer plný hudby a emocí. Při příležitosti svého 25. výročí zve veřejnost na slavnostní koncert, který se uskuteční dne 11. června 2024 od 19 hodin v Obecním domě v Praze.

Dětská opera Praha slaví 25 let: Slavnostní koncert v Obecním domě

Akce se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc. a starostky městské části Praha 1 Mgr. Terezie Radoměřské.

Dětská opera Praha slaví 25 let: Slavnostní koncert v Obecním domě

Vrcholem večera bude představení Brundibára od Hanse Krásy, které připomíná osudy židovských dětí z období 2. světové války. Soubor Dětské opery Praha představí tento titul v původním pražském nastudování, který od svého založení uvádí jako stěžejní představení, a to včetně bývalých členů souboru. Před samotným představením zazní známé operní árie od předních sólistů českých operních scén, zazpívá Aleš Briscein, Daniel Matoušek, Barbora Perná, Michaela Zajmi a Jiří Hájek za doprovodu členů orchestru Národního divadla.

Hudebního nastudování se pro tento večer ujmou šéfdirigent Národního divadla Robert Jindra a sbormistr Dětské opery Praha Martin Vydra, to vše v režii ředitelky DOP Jiřiny Markové Krystlíkové v původní choreografii Josefa Kotěšovského. Pěveckých rolí se zhostí současní členové DOP, ve sborových částech doplní soubor bývalí členové souboru, například Barbora Perná, Karolína Žmolíková Cingrošová, Jakub Hliněnský, dirigentka Anna Novotná Pešková nebo herec Ondřej Havel.

Dětská opera Praha, založená v roce 1999, se stala nezbytnou součástí pražské operní scény. S repertoárem rozšířeným i do italštiny a němčiny a devíti vydanými CD, nabízí DOP nejen kvalitní hudbu, vzdělávací programy, ale i poutavé inscenace pro všechny věkové skupiny.

Dětská opera Praha slaví 25 let: Slavnostní koncert v Obecním domě

Vstupenky:

V prodeji na: https://www.ticketportal.cz/event/Detska-opera-Praha-25-let

Poskytovány slevy pro rezidenty Prahy 1, studenty a seniory.

Na akci bude zajištěné vstupné pro vozíčkáře.

Více informací na: http://www.detskaoperapraha.cz/

Dětská opera Praha slaví 25 let: Slavnostní koncert v Obecním domě

Zdroj foto: Obecní dům, Dětská opera Praha

You may also like...