Druhý ročník Knižního festivalu Ostrava bude opět nabitý

Druhý ročník Knižního festivalu Ostrava bude opět nabitý. Na jednom místě se sejdou knižní nakladatelé z různých koutů republiky s pestrou nabídkou knižních titulů, samotní autoři budou prezentovat svá nová díla, pokřtí své nové knihy, proběhnou autogramiády, besedy, debaty a přednášky. Tváří letošního ročníku je oblíbená herečka Iva Janžurová, která také na festival přijede a zahájí ho.

hostů a autorů, s nimiž se na festivalu setkáte, můžeme potvrdit Jaroslava Kmentu, autora knih Boss Babiš či novinky roku 2019 Rudý Zeman, dále rodáka z Ostravy, novináře a zahraničního zpravodaje ČT Tomáše Etzlera, novináře a politického komentátora Jindřicha Šídla. Velmi nás těší, že svou účast přislíbila Alena Mornštajnová, v současnosti nejoblíbenější česká spisovatelka, která zároveň pokřtí debut ostravské spisovatelky Karin Lednické. Albert Čuba pokřtí svou prvotinu, jejímž kmotrem bude Igor Orozovič, a „Tři tygři“ Štěpán Kozub, Robin Ferro a Vladimír Polák knihu přiblíží návštěvníkům. Z dalších můžeme uvést autory fantasy a sci-fi knih Jiřího Walkera Procházku s manželkou Klárou Smolíkovou, Arnošta Vašíčka aj.

Na festivalu nakoupíte spoustu zajímavého čtiva, ať už v podobě tradičních knih, časopisů a novin, ale třeba také netradičních e-booku, anebo audiobooků. Se svými novinkami a aktualitami přijedou nakladatelství z celé ČR. Svou vlastní zónu vytvoří Knihovna města Ostrava, Moravskoslezská vědecká knihovna, univerzitní knihovny a knihovna Václava Havla.

Hlavní program bude probíhat na 5 scénách. Zajímavá aktuální témata se proberou na Scéně Voices of Freedom – Respekt, kterou nově připravuje Centrum PANT ve spolupráci s týdeníkem RESPEKT. Opět se ponoříte do světa fantazie v zóně Sci-Fi – Fantasy – KomiksScéna Nakladatelská bude věnována besedám a tématům samotných nakladatelství, jako je představení autorů a jejich novinek. Zcela nově se těšte na zónu Českého rozhlasu Dvojka a Českého rozhlasu Ostrava, která nabídne dvoudenní program plný rozhovorů se zajímavými a známými osobnostmi českého show businessu spojený s živým vysíláním do obou rádií. V Komorním sále budou probíhat dílny tvůrčího psaní, přednášky, besedy a další aktivity komornějšího rázu např. přednáška „Pure devadesátky“.

Pro základní a střední školy proběhne v pátek dopoledne edukačně-zábavný program, během něhož budou vyhlášení výherci soutěže „Napiš si svou povídku“. Každý návštěvník se pak může vyřádit v herní zóně, kde budou připraveny deskovky firmy MINDOK a aktivity organizace Celé Česko čte dětem. Workshopová zóna nabídne např. workshopy Japonska knižní vazby, Krasopis či Kendama workshop. Spousta aktivit bude probíhat také přímo ve stáncích vystavujících a prodejců.  

Pro unavené knihomoly máme připravenou chill out zónu a odpočinková místa. Novou energii načerpáte v některé z kaváren nebo bistru.

Těšit se můžete na např. Albatros Media, Knihcentrum s Pemicem a Bookmedii, dále nakladatelstvích JOTA, Hejkal, Mladá fronta, MOBA, HOST, Epocha, Kazda, Paseka, Slovart, Šulc-Švarc, Seqoy, edice České televize aj. V zóně malých nakladatelů se můžete těšit na knihy nakladatelství Meander, Protimluv, Akropolis, Knihy Radosti, Golden Dog, Carcosa, Cesty domů a mnoho dalších.

Bez parterů festivalu by to nešlo. Tímto děkujeme statutárnímu městu Ostrava, Centru PANT, Knihcentru, Hotelu Imperial, divadlu Mír, ČRo Dvojka, ČRo Ostrava a týdeníku Respekt, že do toho s námi šli!

Místo: 28.–29. února 2020, Černá louka Ostrava, Pavilon A

Provozní doba pavilonu: pátek 28.2. 10:00–18:00, sobota 29.2. 10:00–18:00

Vstupné: předprodej vstupenek online a na pobočkách Ostravainfo

Dvoudenní: 180 Kč dospělí, 100 Kč děti (nad 6 let včetně), studenti, senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů (doprovod ZTP/P zdarma)

Jednodenní: 100 Kč dospělí; 50 Kč děti (nad 6 let včetně), studenti, senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů (doprovod ZTP/P zdarma)

Více informací na www.kniznifestival.cz, na facebooku @cerna.louka.ostrava nebo instagramu @kniznifestival.

You may also like...