V nakladatelství Pointa vyšla sbírka povídek Bůh a neonové žabky

V online nakladatelství Pointa vyšla pod názvem Bůh a neonové žabky sbírka humorných povídek z pera nezdolné optimistky Zuzany Froňkové o cestě z rušného města na samotu. O tom, že tančit se dá začít v jakémkoli věku a že Bůh se dá potkat klidně i na dálnici u Mnichova. Povídka Bůh a neonové žabky původně zvítězila v literární soutěži O knihovnickou sovu 2021, což autorku motivovalo k vydání celé sbírky povídek ze života. Křest knihy proběhl 23. března 2022 v pražské Ta Kavárně a roli kmotry/sudičky na sebe vzala Bára Dočkalová, autorka knihy Tajemství oblázkové hory, která byla nominována na Magnesii Literu za dětskou literaturu v roce 2019. Knižní novinku Bůh a neonové žabky i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Pointa-ZabkyIII_-1024x683.jpg.

„Ať se u knížky smějete nahlas, někdy i uroníte slzu, ale ať vám je po ní lehko,“ přeje čtenářkám i čtenářům autorka Zuzana Froňková.

„Ať se líbí, ať lidem dělá radost a ať se dobře prodává. A v knihovnách ať se na ni dělají fronty,“ přeje knize její kmotra sudička Bára Dočkalová. 

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Buh_obalka-696x1024.jpg.

Bůh a neonové žabky

Autorka: Zuzana Froňková

Žánr: humorné povídky ze života

Počet stran: 208

Rozměry: 106 x 156 mm

Vazba: brožovaná

ISBN: 978-80-7650-505-6

Vhodné pro: ty, co mají rádi životní příběhy

Cena: 279 Kč

Pointa.cz | Bůh a neonové žabky

Anotace

Ve čtyřiceti se přestěhovala z Prahy na úplnou samotu, aby poznala, že náruč venkova nevoní jen levandulí, ale taky hnojem. Ovšem ani ten vám díky této knize tolik páchnout nebude. A s ním ani žádná překážka, kterou vám život hodí do cesty.

Pokud se strhne na Sněžce vichřice, zrovna když se naposledy loučíte s tatínkem, pokud vás vítr připraví o wow vlny, jen co opustíte kadeřnictví, nebo pokud skončíte na dálnici v protisměru v nepojízdném autě, je důležité neztrácet hlavu. Třeba se objeví zachránce v neonových žabkách…

Sbírka povídek z pera nezdolné optimistky, která úsměvně představuje „výběr z patálií“ z cesty svým pestrým životem, nabízí laskavé čtení. Možná při něm zjistíte, že dělat díry do světa není až tak nutné.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Zabky-krest-cteni_.jpg.

Zuzana Froňková

Doma jí říkali Jasoň. Nikdy nebyla rebelka, ale stejně se nevešla do tabulek. Vystudovala ekonomii na Anglo-American Univerzity a autorské herectví na DAMU. Pracovala v mezinárodním korporátu i v maloměstském knihkupectví. Někdy vede firemní workshopy v Irsku a jindy brigádničí na bio-poli na Vysočině. Stěhovala se víc než dvacetkrát, žila v Madridu, v Londýně, v Praze na Hradčanech, až se svým mužem a psem zakotvila na samotě u jihočeského rybníka. V roce 2018 vydala první povídkovou sbírku „Muži na stromech nerostou“. Její texty jste mohli číst např. v časopise Respekt a slyšet v Českém Rozhlase v podání Haliny Pawlowské a Jana Kovaříka.

www.zuzanafronkova.cz

Zdroj foto: Pointa

You may also like...