Režisér Luc Besson přijel do Prahy uvést svůj poslední snímek DogMan

Vizionářský režisér Luc Besson (Brutální Nikita, Leon, Pátý element, Johanka z Arku, …) přichází s fascinujícím antihrdinou na jeho cestě za odplatou a vykoupením.

Jako chlapce ho otec zavíral do kotců se psy. 

V dětství poznal jediné dvě věci: bolest působenou jeho nejbližšími a bezmeznou lásku a náklonnost psů. Trpěl víc než kdy většina lidí, a přesto si zachoval čest a poctivost.

Teď je Douglas dospělý a má zvláštní dar. Krátké chvíle štěstí v divadle, kde účinkuje jako herec, se střídají s těmi, kdy ho žene smutek, bolest a touha po trestání bezpráví. Jeho darem i zbraní je oddanost jeho psů, kteří jsou pro něj jako vlastní děti…

DogMan

Ty nejlepší příběhy, které Luc Besson jako režisér vypráví, jsou ty, které si sám jako scenárista napsal. A to je případ i jeho nejnovějšího filmu, thrilleru DogMan, který si získal velkou pozornost diváků i kritiků na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl nominován na prestižní cenu Zlatý lev pro nejlepší film.

DogMan

DogMan

Premiéra: 30.11.2023

Režie: Luc Besson

Scénář: Luc Besson

Kamera: Colin Wandersman

Hudba: Éric Serra

Střih: Julien Rey

Producenti: Virginie Besson-Silla, Steve Rabineau

Přístupnost: nepřístupný do 15 let

Jazyková verze filmu: originální znění s titulky

Hrají: Caleb Landry Jones, Jojo T. Gibbs, Christopher Denham, Clemens Schick, John Charles Aguilar, Grace Palma, Iris Bry a další

Zdroj foto a video: Bioscop

You may also like...